עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
גיניקולוג, ממציא התקן תוך רחמי, בלרין - הכי פחות פולשני בשוק
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

בלרין: הדור הבא של עולם ההתקנים התוך רחמיים

22/01/2018 11:25
ballerine
בלרין

טכנולוגיה חדשה ופורצת דרך ומבנה כדורי הם שני המאפיינים העיקריים של בלרין, ההתקן המהפכני אשר מותיר מאחור את ההתקנים ההורמונליים ומאפשר לנשים ליהנות מאמצעי מניעה גמיש ויעיל המותאם טוב יותר לגוף הנשי.


התקן תוך רחמי הוא אחד מאמצעי המניעה היעילים ביותר שקיימים בשוק. מדובר בפתרון קבוע אשר מוחדר לתוך הגוף, תפקידו למנוע הריון ומידת יעילותו המקסימלית עומדת על 99.8 אחוז. עבור נשים שאינן רוצות בסוג ההורמונלי עד היום הייתה קיימת חלופה והיא התקן נחושתי בצורת T. עם זאת היות ורחם האישה אינו שטחי אלא תלת ממדי, החדרתו של ההתקן כרוכה בסיכון ודורשת פתרון חלופי.

המנח: לא תקין

על מנת לבדוק את יעילותם של אמצעי מניעה יש לבצע מחקרים בקרב אוכלוסיית המשתמשים. ואכן מחקר אשר בדק קבוצה של נשים אשר השתמשה בהתקן נחושת תוך רחמי בצורת T מצא כי ב-17% מהמקרים המנח של ההתקן בתוך הרחם היה לא תקין, בשל אותו מבנה. מנח לא תקין הוא אחד הגורמים העיקריים לדימומים וכאבים ולחוסר שביעות רצונן של נשים מההתקן. לכן עלה הצורך לחשוב על טכנולוגיה אשר תיתן מענה מניעתי תוך התייחסות למשתנים המצוינים לעיל.

פיתוח חדשני ופורץ דרך

על מנת לפתור את הבעיה וכדי להציע לנשים פתרון אשר מתייחס לכל החסרונות של האופציות הקיימות פותח בלרין, התקן תוך רחמי אשר צורתו כדורית. צורתו הייחודית של ההתקן מאפשרת  מידת התאמה אופטימלית למבנה הרחם התלת ממדי. כמו כן התקן זה אינו הורמונלי וביחס להתקני נחושת נחשב להרבה יותר גמיש. הוא מתאים את עצמו למבנה של הרחם ומציע לנשים מכל גיל כמה וכמה יתרונות מובהקים.

מה היתרונות?

עיצובו של ההתקן כולל יתרונות, ביניהם:

·         החדרה קלה יותר – ההחדרה לרחם מתבצעת על ידי צינורית אשר קוטרה קטן יותר ביחס לצינורית המשמשת להחדרת התקנים אחרים.

·         הפחתת הסיכון לחירור דופן הרחם – מבנה ההתקן מאפשר לו להשתחרר בקלות לתוך חלל הרחם מבלי לחורר את דופן הרחם.

·         הפחתת כאבים – היות ובלרין הוא התקן קטן יותר, גמיש ונטול קצוות חדים הוא אינו מגרה את דופן הרחם ובמהלך הווסת מקטין את הכאבים במידה משמעותית.

איך ומתי מתקינים?

בדומה להחדרת התקנים אחרים, גם החדרתו של התקן זה נעשית על ידי רופא בעת הביקור השגרתי. במהלך הביקור הרופא יבדוק את הרחם, ימדוד את עומק חלל הרחם ויבצע חיטוי. לאחר מכן, יחדיר את ההתקן באמצעות צינורית. לאחר מיקומו של ההתקן בחלל הרחם הרופא יוציא את צינורית ההחדרה וההתקן ישוחרר לחלל הרחם. את ההתקן ניתן להחדיר בכל עת במהלך המחזור החודשי ולהוציא אותו לאחר 5 שנים, או לפני כן, אם רוצים.


על מנת להחליט אם בלרין הנו ההתקן הטוב ביותר עבורך וכדי לעמוד על ההבדלים לאמצעי מניעה אחרים, מומלץ לפנות לייעוץ והכוונה מטעם מומחים בתחום.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: